Dne 16. 3. se ve Sportovní hale Slavia konaly první závody v tomto roce – Cobra cup 2008. Dopoledne probíhala soutěž v technických sestavách – poomse, odpoledne nastoupili závodníci na tatami, aby se utkali v Olympijské disciplíně – kyorugi. V obou soutěžích jsme měli zastoupení a náš klub získal několik medailí.

Na soutěž v poomse se přihlásilo pět našich závodníků – z toho i nejmladší, ani ne šestiletá Klárka Šulcová (Řepy). Spolu se svou sestrou Kristýnou (Řepy) a Nikolou Zimovou (Butovice) nastoupily v kategorii Mladších žákyň C. Pro děvčata to byla první zkušenost se závody, ale přesto cvičily velmi pěkně a Nicola Zimová si za svůj výkon odnesla stříbrnou medaili. Zastoupení jsme měli i v kategorii Starších žáků C, v těžké konkurenci – tradičně se jedná o jednu z nejobsazenějších kategorií – však Daniel Liščák (Řepy) i přes pěkný výkon neuspěl. Nejstarším závodníkem byl Pavel Martinec (Řepy). Nastoupil v kategorii junioři B, která však byla sloučena i s kategorií seniorskou. U Pavla je patrné velké zlepšení a zaslouženou odměnou mu jistě je krásné 3. místo.

Po obědě se dostali na řadu závodníci v kyorugi. Náš klub zastupovalo 10 statečných bojovníků, mezi kterými byli jak nováčci, tak ostřílení borci. V bratrovražedném boji se utkali ve finále kategorie senioři A +80kg Adam Paprčiak (Řepy) a Ruslan Bratko (Butovice). Ukázalo se, že výpadek v tréninku Ruslanovi nesvědčí a tak vyhrál Adam rozdílem sedmi bodů. I tak ale kluci získali pro náš klub dva nejcennější kovy. Mile překvapil Jindra Jandečka, který vyhrál oba své zápasy (povětšinou kopy na hlavu) a získal tak pro náš klub další cenné zlato. Yuriy Kuryltso svůj první zápas vyhrál a ukázal se jako bojovník, od kterého se ještě mnoho dočkáme nyní skončil na třetím místě. Stejně na tom byl i Pepa Staněk, který získal bronz za svůj premiérový vítězný zápas.

Výsledky:

  • 1. místo Jindřich Jandečka
  • 1. místo Adam Paprčiak
  • 2. místo Ruslan Bratko
  • 3. místo Michal Holpuch
  • 3. místo Yuriy Kuryltso
  • 3. místo Alessandro Bryk
  • 3. místo Josef Staněk
 • Bez umístění:Martin Kobližka
  Dominik Makovec
  Pavel Rauch
16. března 2008 Cobracup