Dne 20.5.2023 se uskutečnil v Praze na Chodově turnaj Kyorugi (zápas). Turnaj měl mezinárodní zastoupení a sjelo se zde bezmála 200 závodníku z celé Evropy.

Za naši výpravu jsme na tento turnaj vyslali 8 zápasníků, 2 rozhodčí a jednoho coache.

První zápasník byl Karel Č. který dominoval ve čtvrtfinále a semifinále. Ve finále měl proti sobě zápasníka ze Slovenska. Ten prokázal své zkušenosti a nad Kájou vyhrál na kola 2:0. Díky tomu Kája získal 2. místo.

Dalším naším zástupcem byl Standa K. Ten se postavil proti zápasníkovi z Maďarska. Standa bojoval dobře, nicméně v posledním kole nestačil na soupeře a skončil na druhém místě.

Třetí zápasníci byla Adélka S. Bohužel pro ni, na její druhý zápas kariéry, se proti ní postavila zkušená maďarka. Ta silně dominovala. Adélka se nenechala zastrašit, avšak přes svoji statečnost prohrála 2:0 na kola a získala třetí místo.

Následoval Míra M. Ten zápasil úplně poprvé a předvedl úctyhodný výkon. Na soupeře mu chybělo načasování a práce se vzdáleností. Odnesl si proto 3. místo.

Další premiéru si zažil Alois S. Nastupoval totiž poprvé v kategorii kadetů. Náročnost kategorie vzala za své. Lojzovi chyběla strategie zápasu a prohrál 2:0 na kola. Odnesl si 5. místo.

Naším jediným zástupcem v kategorii juniorů byl Hugo C. Hugo protlačil svojí techničtější vyspělost oproti soupeři a vyhrál 2:1 na kola. Získal 1. místo.

Na závěr bojoval náš asistent trenéra Kyorugi, Matouš L. Matouš dostal soupeře podobného zápasového stylu. Byl to krásný „oldschool“ zápas plný otoček a krásných výměn. V posledním kole pár vteřin do konce bohužel soupeř zabodoval a Matouš nezvládl dorovnat. Prohrál 2:1 na kola a odnesl si 3. místo.

Cobra Cup 2023