Dne 28.06.2022 se v Praze odehrál turnaj pod názvem Czech Open. Jedná se nejprestižnější závod z celé sezóny, na který se sjede celá Evropa. Tento ročník nebyl výjimkou. Mohli jsme zde potkat nejlepší závodníky z Polska, Slovenska, Velké Británie a Moldovy. Z Česka kromě pravidelně účastnících se klubů zde byla i v plné síle česká reprezentace Kyorugi.

Náš klub reprezentovali Aloise S., Jan S., Andrii S. a Pavlo P. 

První zápas měl náš mladý zápasník  Andrii. I když na svůj věk je velmi šikovný a talentovaný, tak na svoji zápasovou premiéru dostal nelehkou zkoušku. Přes napínavý boj, který trval celá tři kola těsně prohrál.

Dalším zápasníkem byl Pavlo, který se probojoval až do finále, kde prohrál se zkušenějším borcem z Polska. Za svůj výkon si odváží krásné druhé místo.

Třetí zápas měl Aloise, který dostal již jemu známého soupeře. Naneštěstí slovenský bojovník byl lepší a Aloise si odváží velmi cenné zkušenosti a druhé místo. 

Závěrem zápasil Honza. Ten proti sobě dostal zkušeného závodníka. Bohužel po vyrovnaném výkonu se projevily soupeřovy zkušenosti a Honzovy silné stránky si pohlídal a zápas tak vyhrál. Honza si odváží třetí místo a cennou zkušenost.

Celkově naši výpravu hodnotíme za úspěšnou. Borci předvedli hezké výkony i s mnohem zkušenějšími soupeři. Kromě medailí si odvážíme spousty cenných zkušeností, které zúročíme v naší přípravě.

Daniel Lisý

Taekwondo WTF Klub Praha

Czech Open 2022