Dne 9.4.2024 proběhl ve městě Zlín první letošní ligový turnaj pod názvem Zlín Open. Za náš klub jsme vyslali reprezentaci 7 zápasníků pod vedením trenéra Dana. Turnaj měl necelých 300 zápasníků z 3 zemí.

První zápasila Denisa H. Zápasila proti obávané soupeřce její kategorie. Zápas byl vyrovnaný obě kola, nakonec ale se projevila zkušenost a vyzápasenost soupeřky a Denisa prohrála. Skončila na 5. místě.

Jako další se náš Allois postavil proti členovi slovenské kadetské reprezentace. Lojza zvládl držet vysoké tempo a předvedl vyrovnaná 2 kola. Výhra ale putovala na slovenskou stranu a Lojza získal 2. místo.

Svou kadetskou premiéru si odbojoval Mirek. Dostal o hlavu vyššího soupeře. Mirek i přes statečný boj nedokázal projevit svůj zápasnický styl a soupeř vyhrál. Míra skončil na 3. místě.

Další premiéru si zkusil Karel, a to poprvé v kategorii s povolenými kopy na hlavu. Tento přechod bývá pro zápasníky velmi náročný. Kája dominoval svým zápasnickým stylem, ale navzdory začátečnickým chybám soupeři podlehl a skončil na 2. místě.

Náš nejmladší zápasník byl úplně nejmladším zápasníkem z celého turnaje. Ketong podlehl slučováním kategorií a byl přesunut do vyšší věkové kategorie. Na svůj úplně první zápas bojoval statečně, a i přes prohru si odnáší jeho nejcennější zkušenost – první závody. Vybojoval si 2. místo.

Naše trenérka Nicola si odbojovala boj se zkušenou reprezentantkou. Nicola nedokázala prosadit svůj zápasnický styl a reprezentantka vyhrála. Nicola získala cennou zkušenost a 2. místo.

Na závěr bojoval Matěj a právem ho můžeme nazvat titulem “borec na konec”. V prvním zápase porazil soupeře 2:0 na kola a ve finále dostal tvrdého Slováka. Finále se táhlo až do třetího kola, kde Matěj v druhé polovině kola dobře naplánoval otočku, která skončila knokautem soupeře. Matěj si odváží svojí první zlatou medaili z turnaje.

A-Team prokázal celkové zlepšení po dokončené silové a kondiční přípravy, která probíhala od prosince. Celkově naše výprava získala 1x bronz, 4x stříbro a 1 zlato. Děkujeme zápasníkům a trenérům za reprezentaci klubu a těšíme se na další výsledky.

Za A-Team, Daniel L.

ZLÍN OPEN 2024