Dne 8.6.2024 se v Bratislavě konal turnaj s názvem Bratislava Open. Turnaje se výprava našeho klubu zúčastnila pouze v disciplíně zápasu (Kyorugi) a to v počtu šesti závodníků pod vedením trenéra Filipa M. Jedná se o první výjezd A-teamu na zahraniční turnaj.

Prvním závodníkem je Honzík, který i přes počáteční stres nastoupil v plné formě a předvedl mezinárodním soupeřům čeho je schopný a velmi elegantně se probojoval přes 2 zápasy až do finále. Nakonec vyhrál i finálový zápas i přes kop pod pás inkasovaný v prvním kole. Stresovou a nepříjemnou situaci Honzík ale perfektně zvládl, vyhrál, a odváží si velmi zasloužené první místo.

Dále zápasil Lojza, který předvádí velký pokrok v kadetské kategorii, ve které se mu podařilo porazit hned 2 favority na zlato. I přes impozantní ukázku schopnosti adaptace Lojza ale prohrál ve finále se slovenským protivníkem. Odváží si krásné druhé místo.

Mirek následně perfektně předvedl své dovednosti a schopnosti ve svém jediném, a tudíž finálovém zápase, který vyhrál a odváží si tak z Bratislavy první místo.

Závodník Ketong byl sloučen do vyšší věkové kategorie, kvůli nedostatku stejně starých soupeřů a bohužel nestačil na soupeře z Chorvatska, který předvedl výrazně konzistentnější zápas. Ketong si odváží druhé místo.

Matěj bohužel také nestačil na svého jediného soupeře, který jej udolal salvou rychlých kopů, na které jsme nebyli připraveni. Věřím, že do příštích závodů s Matějem vylepšíme konzistenci obrany a strategie, která mu bude lépe vyhovovat. Odváží si také zasloužené druhé místo.

Posledním závodníkem je Denisa, která zápasila jen se s rakouskou oponentkou. Denisa bohužel v prvním kole inkasovala kop do kolene, se kterým má již delší dobu problémy, ale nenechala se touto nevhodnou situací jakkoliv rozhodit. Vyměňovala si s oponentkou silné kopy až do konce zápasu, ale rozhodla konzistence útoků vedených na vestu a Denisa si tudíž odváží nádherné druhé místo.

Celkově jsme si z Bratislavy odvezli:

4x 2. místo

2x 1. místo

Mnohokrát děkujeme za reprezentaci klubu a gratulujeme k podaným výkonům!

Trenéři A-Teamu

Bratislava Open 2024